مقاله کلیدسازی

ریموت کیلس Keyless خودرو چیست

با کلید های Keyless ریموت، دیگه نیازی به کلید های فیزیکی برای راه‌اندازی خودرو ندارید! این روش راحت و امنی برای استارت خودروی شماست، که با استفاده از فناوری بی‌سیم، به شما اجازه می‌دهد که با فقط یک دکمه، خودرو خود را به راحتی راه‌اندازی کنید.

مطالعه ادامه . . .

اهمیت کلیدسازی

توسط admin | گروه اصول فنی کلید سازی | 1402/01/08

نظرات 0

صنعت کلید سازی یکی از صنایعی است که به دلیل اهمیت بالای امنیت در جامعه، همواره در دسترسی به دارایی‌های افراد و سازمان‌ها نقش مهمی داشته است. این صنعت به تولید کلیدهای مختلف برای قفل‌های مختلف می‌پردازد.

مطالعه ادامه . . .

ریموت خودرو Keyless Entry Remote Control

سیستم‌های ریموت خودروی بدون کلید یا کیلس نسخه ساده‌تری از ریموت کنترل ماشین ها هستند. با سیستم ورود بدون کلید، برای ورود به ماشین خود نیازی به بیرون کشیدن کلید ندارید. در عوض، شما یک روش امنیتی دیگر را مستقیماً روی درب ماشین خود خواهید داشت. این می تواند به شکل صفحه کلید، کارت، صفحه کلید خوان، صفحه لمسی یا اسکنر اثر انگشت باشد. در حالی که این روزها برخی از این موارد در خودروها بسیار نادر هستند، صفحه کلید برای چندین دهه گزینه ای برای بسیاری از وسایل نقلیه بوده است.

مطالعه ادامه . . .

قفل و کلید اصفهان 09131055395

بديهیست که هر بنا در پايان کار ساختمان، نياز به درب و قفل ایمن دارد. شايد کهن‌ترين مدارک و نمونه‌هاى درب و قفل ایمن در معمارى ايران را بتوان در نقش قلعه‌هاى مادى در آثار دور شاروقين يافت، که در همهٔ آنها دروازه‌هايى با قفل های نفوذ ناپذیر فلزی قرار دارد که داراى دولته است که به احتمال زياد از فلز برنج و آهن ساخته و روى آن آهن‌کوب مى‌شده است.

مطالعه ادامه . . .

کلیدسازی سنتی

به وسیله آشنایی با تاریخچه کلید سازی گذشته می توان حال را بهتر شناخت و آینده را نیكوتر ساخت. سرزمین كهن ایران كه از هزاران سال پیش نهال کلید سازی و قفل سازی را در خود بارور ساخته است سهم بسزایی در رشد و تحول انسان داشته است.

مطالعه ادامه . . .

کلیدسازی از قبل تا کنون

چون اسلام در ايران انتشار يافت ، کلید سازی عربی جايگزين کلید سازی ایرانی ساسانی و کلیدهای چوبی اوستايی شد و ايرانيان تقريباً از اواخر قرن اول و اوايل سدة دوم هجری كم كم در قفلهای خود کلید سازی عربی را معمول داشته و آنرا جايگزين کلید سازی ایرانی نمودند .

مطالعه ادامه . . .

کیفیت کلید خام کلیدسازی

علاوه بر موارد فوق الذکر ، تأثیر عوامل اقتصادی را نیز بر صنعت کلیدسازی نمی توان نادیده انگاشت ، چرا که امروزه تهیه کلید های خام مخصوص کلیدسازی نسبت به گذشته سریع تر و با هزینه نازلتری صورت می گیرد و همچنین میزان اتلاف کلید خام کلیدسازی و درصد ضایعات محصول در روش الکترواستاتیک بسیار ناچیز بوده و از طرفی میزان مصرف کلید خام در این روش بسیار کمتر از کلیدسازی مصرفی در سایر روش ها می باشد و در کنار آن خطاهای فردی نیز به حداقل ممکن می رسد.

مطالعه ادامه . . .