مقاله کلیدسازی

قدمت کلیدسازی در جهان

در بررسی قدیمی ترین کلید های ساخت بشر علاوه بر جنس ،رنگ و اندازه ی کلید های کشف شده به هنر کلیدسازی در دوران مختلف تاریخ بشری نیز باید دقت کرد از جمله زمان هخامنشیان یا پادشاهان سکایی ایران که برای قفل های خود از کلید های مخصوصی استفاده می کردند. در ادامه به این نوع کلید ها بیشتر میپردازیم.

مطالعه ادامه . . .

تاریخچه کلید

بشر از زماني كه خود را شناخت و ضرورت وجود ملزومات زندگي روزمره را احساس نمود، به فكر داشتن دربی بود تا او را در برابر سرما و سختي زمين و جانوران و سایر همنوعان محافظت نماید.

مطالعه ادامه . . .

زمان ساخت اولین کلید

توسط admin | گروه اصول فنی کلید سازی | 1397/04/07

نظرات 0

کلید عبارت از يك تكه فلز است كه وزن و عيار مخصوص دارد، با علامت مخصوص يا آرم شرکت یا كساني كه آن را ساخت مي كنند. اولين کلید هائي كه در دنيا ساخته شد هفت قرن قبل از ميلاد مسيح بود كه توسط ليدي ها ساخته شد، آنها قوم ثروتمند و با قدرتي بودند كه در آسياي صغير مي زيستند. اين کلید هاي اوليه از جنس مخصوصي كه الكتروم نام داشت ساخته مي شدند. الكتروم يك تركيب طبيعي است كه 75 درصد طلا و 25 درصد نقره دارد. اين کلید ها به شكل و اندازه يك قاشق چایخوری بوده اند و تقريباً يك اعتبار رسمي محسوب مي شدند.

مطالعه ادامه . . .

کارسنجی و زمانسنجی

توسط admin | گروه مقاله های متفرقه | 1397/03/25

نظرات 0

وقت و زمان از اصلي ترين عناصر در توليد و بهره وري مي باشد از اين رو توجه به گذر آن وجلوگيري از اتلاف زمان از ديرباز مدنظر بزرگان وانديشمندان بوده است زمان مي گذرد و نمي توان از عبور آن ممانعت نمود پس براي باطل شدن آن بايد از هر لحظه و دم بهره جست.

مطالعه ادامه . . .

کلید بیسیم منفعل خودرو

توسط admin | گروه اصول فنی کلید سازی | 1397/03/23

نظرات 0

سیستم های جرقه زنی بی سیم (RKI) ،که به نام سیستم های ورودی بدون کلید یا بی سیم منفعل (PKES) یا کلید هوشمند نیز شناخته می شوند، دستگاه هایی هستند که دارای قابلیت های یک RKE هستند و همچنین نیاز به یک فلز برای راه اندازی و استارت ماشین ندارند.

مطالعه ادامه . . .

کلید بیسیم

توسط admin | گروه اصول فنی کلید سازی | 1397/03/23

نظرات 0

سیستم ورودی بی سیم RKE ، امواج رادیویی را به وسیله نقلیه، برای قفل کردن یا بازگشایی درب، بازگشایی درب صندوق عقب یا خاموش کردن آلارم ( زنگ خطر ) خودرو ، ارسال می کند. در مدل های قدیمی تر از امواج مادون قرمز استفاده می شد اما در مدل های جدیدتر از امواج رادیویی استفاده می شود.

مطالعه ادامه . . .

تاریخچه کلید های فیزیکی خودرو

پیش از این ، اتومبیل ها با دو دکمه جداگانه استارت و دکمه روشن سازی وجود داشتند. جدای از اینکه کلید باعث راحتی کار راننده می شود ، برای جلوگیری از راه اندازی یک وسیله نقلیه توسط کودکان نیز مورد استفاده قرار می گیرد. شکل 1: نشان دهنده یک ماشین بدون کلید است که دارای دو دکمه جداگانه برای استارت و روشن نمودن ماشین است.

مطالعه ادامه . . .