کلید بیسیم خودرو

کلید بیسیم

توسط admin | گروه اصول فنی کلید سازی | 1397/03/23

نظرات 0

 سیستم های ورودی بی سیم از راه دور(RKE) 

سیستم ورودی بی سیم(RKE)، امواج رادیویی را به وسیله نقلیه، برای قفل کردن یا بازگشایی درب، بازگشایی درب صندوق عقب یا خاموش کردن آلارم ( زنگ خطر ) خودرو ، ارسال می کند. در مدل های قدیمی تر از امواج مادون قرمز استفاده می شد اما در مدل های جدیدتر از امواج رادیویی استفاده می شود.
سیستم های RKE معمولا در آمریکای شمالی در 315 مگاهرتز و در اروپا و آسیا 433.92 مگاهرتز اجرا می شود و دامنه برد آن بین 10 تا 100 متر می باشد. این دستگاه یک منبع قدرت( پاور) دارد و سیگنال ها را به گیرنده در خودرو می فرستد که این به این معنا است که این سیستم فعال است. رنو فوگو(Renault Fuego) اولین ماشین در استفاده از یک سیستم قفل مرکزی بود. 
یک سیستم RKE معمولی( شکل5) شامل یک میکروکنترلر در کلید یا کی فوب است. برای بازکردن قفل ماشین، دکمه فشاری در کلید را فشار می دهید که باعث می شود میکروکنترلر فعال شود( هوشیار شود) و سپس جریان از 64 تا 128 بیت را به فرستنده کلید RF ، ارسال کند، که این باعث می شود حامل تنظیم شود و تابش از طریق یک آنتن حلقوی مدار چاپی انجام شود. آنتن حلقوی ناکارامد است اما بدلیل ارزان بودن هزینه تولید آن، به طور گسترده ای استفاده می شود. 
در وسیله نقلیه، یک گیرنده RF این داده ها را ضبط می کند و آن را به یک میکروکنترلر دیگر هدایت می کند، تا داده ها را رمزگشایی کند و یک پیام مناسب برای استارت موتور یا بازگشایی درب ارسال کند. جریان انتقال داده دیجیتال بین 2.4 کیلوبیت بر ثانیه و 20 کیلوبیت بر ثانیه است که معمولا شامل یک داده مقدماتی ، کد مشترک، برخی از بیت های توازن یا همزادی و یک rolling code ( به hopping code نیز مشهور است که به معنای کد جهشی می باشد) است که تغییرات را با هربار استفاده تضمین می کند تا امنیت وسیله نقلیه را تضمین کند. این موضوع مانع از حمله مهاجم برای گرفتن یک سیگنال و امکان بارگیری مجدد آن است. 
کلیدسازی اصفهان
شکل 5: نشان دهنده یک سیستم RKE است که شامل یک مدار کی فوب ( نمودار پایین) است که به گیرنده در وسیله نقلیه فرستاده می شود. (نمودار بالایی)

 

0 نظر

نظر محترم شما در مورد مقاله های وب سایت کلید سازی

نظرات محترم شما در خدمات رسانی بهتر ما را یاری می نمایند. لطفا اگر مایل بودید یک نظر ما را مهمان فرمائید. آدرس ایمیل و وب سایت شما نمایش داده نخواهد شد.

حرف 500 حداکثر