کلید ضد سرقت

امروزه اکثر کلیدها و سویچهای اتومبیل های جدید و مدل بالا و مدرن دارای یک تراشه کامپیوتری هستند که به گونه ای برنامه ریزی شده که ماشین و سویچ به صورت الکترونیکی و از طریق امواج رادیویی با هم ارتباط برقرار می کنند و به خودرو یا ماشین امکان استارت خوردن و روشن شدن را می دهند. این نوع کلید را کلید ایموبلایزر می نامند. معمولاً از آنها به عنوان "کلیدهای ضد سرقت" نام برده می شود زیرا برای جلوگیری و زمانبرتر کردن سرقت اتومبیل بدون کلید برای وسیله های نقلیه خاص طراحی شده اند. ایموبلایزر وسیله ای الکترونیکی است که برای انتقال و دریافت سیگنال های الکتریکی به صورت بی سیم استفاده می شود. کلمه فرستنده از اصطلاح Transmitter و Responder گرفته شده است. از نظر فنی کلیدهای ساخته شده با تراشه برنامه ریزی شده یک نوه فرستنده محسوب می شوند.

کلید ضد سرقت خودروی ایرانی و خارجی

عملیات کلید ایموبلایزر

این کلیدها بخشی از سیستم ضد سرقت خودروها هستند. میکروچیپ کوچکی که در سر پلاستیکی کلید ایموبلایزر اتومبیل یا موتور سیکلت تعبیه شده ، سیگنالی از حلقه آنتن در اطراف سیلندر احتراق دریافت می کند. اگر رایانه وسیله نقلیه پاسخ مناسبی از کلید فرستنده آن دریافت نکند ، کار نمی کند. بیشتر کلیدهای اتومبیل تولید شده پس از سال 1998 دارای تراشه های ضد سرقت هستند.

نحوه کار کلید ایموبلایزر

هنگامی که از یک سویچ ضد سرقت استفاده می کنید و استارت می زنید ، واحد کنترل موتور خودرو یک پیام الکترونیکی را به کلید منتقل می کند و در صورت دریافت پیام مناسب ، ماشین را روشن می کند. این بدان معناست که کلید ضو سرقت برای هر خودرو به صورت خاصی با یک فرکانس خاص برنامه ریزی شده که به همین دلیل هر کلید فقط بر روی یک خودرو کار می کند.

مزیت پروگرام کردن یا برنامه ریزی مجدد کلید ها

گاهی اوقات کلیدهای ضد سرقت باید دوباره برنامه ریزی شوند. امکان برنامه ریزی برخی از کلیدها توسط خودتان وجود دارد و می توانید دستورالعمل هایی را در کتابچه راهنمای ایکوبلایزر خودرو بیابید. برای برنامه ریزی کلید سوم یا چهارم باید حداقل دو کلید اصلی داشته باشید. اگر لوازم اضافی ندارید ، با یک قفل ساز باتجربه (کلید سازی مهرداد) تماس بگیرید و از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند.

اگر کلید ایموبلایزر خود را گم کردید چه باید کرد

اگر کلید اصلی ایومبلایزر ضد سرقت خودروی  خود را گم کرده اید ، باید وسیله نقلیه خود را به نمایندگی منتقل کنید یا با کلیدسازی و قفل سازی مهرداد تماس بگیرید که تجهیزات لازم برای ساخت کلید ایموبلایزر و برنامه ریزی کلیدهای فرستنده را دارد. تماس با قفل ساز سیار در هزینه های شما صرفه جویی می کند زیرا می توانید از هزینه بکسل خودرو به نمایندگی جلوگیری کنید. با این اوصاف ، برخی از مدلهای اتومبیل کلیدهایی دارند که نیاز است شما آنها را برای برنامه نویسی به نمایندگی ببرید.

نتیجه

در صورت گم شدن کلیدهای ضد سرقت خودروی خود اصلا نگران نباشید. کار را به ما بسپارید. ما کلید جدید برای خودروی شما می سازیم. حتی در محل مورد نظر شما. کلید سازی مهرداد با تجهیزات پیشرفته الکترونیکی و دیجیتالی در صنعت کلید سازی در خدمت شماست.